İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arkas Lojistik şirket gezisi

18.02.2019 tarihinde Arkas Lojistik firmasına şirket gezisi düzenledik. Bu yazıda şirket gezisinin içeriğinden çok sizlerle paylaşmak istediğim, geziden çıkardığımız dersler hakkında.

Çok detaya girmeden gezi akışından bahsetmek istiyourum.

Şirket gezisine samimi bir karşılama ile başlamak bizleri oldukça memnum etti. Devamında ofis turu yaptık. Sonrasında şirketi daha yakından tanımak için departman sunumlarını dinledik.

Departmanlar sunumlarından başlıklar şu şekilde.
İnsan Kaynakları Departmanı:
  • Şirketin yönetici adaylarına liderlik eğitimi,
  • Çalışanlarına yabancı dil eğitimleri destekleri,
  • Genç yetenek programı kapsamında yeni mezunlar eğitim programı,
Satış ve İş Geliştirme Departmanı:
  • Nakliye sürecinden,
  • Yurt dışı yapılanmalarından,
  • Müşterilerinin istediğini anlamanın öneminden,
Proje Departmanı:
  • Masa başında olmaktan ziyade sahada bulunduklarını,
  • Departmanın eğlenceli olduğunu

bahsedilerek departman sunumlarını bitirdik.

Sonrasında sunuma ara verdik. Ara sırasında şirket çalışanları ile birebir konuşma imkanı yakalayarak merak ettiğimiz soruları sorduk.

Sunuma arası bittikten sonra konuşmaya Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez katıldı. Onur Bey ile samimi bir soru cevap oturumu gerçektirdik. Devamında gezimizi sonlandırdık.

Soru cevap sırasında değinilen önemli konular hakkında yazarlarımızdan Fatih Kaçmaz’ın güzel bir yazısı var.

Okumanızı öneririm. Link.

Toplarlayacak olursam, Arkas Lojistik şirketi çalışanlarının eğitimine ile kişisel gelişimlerine önem veren bunun yanında öğrenci ve yeni mezunlara göstermiş oldukları ilgi ile destek konusunda da kendine has kültürünü oluşturmayı başarmış özel şirketlerden olsa gerek.

Dikkatimizi çeken bir diğer nokta ise hem sahada hem ofis ortamında aktif olarak fazlaca görev alan kadın çalışanların olduğunu görmek bizleri oldukça mutlu etti.

Kendine özgü kültürünün yanı sıra lojistik alanında yapmış olduğu birçok başarılı proje ile adından sektörde sıkça söz ettirmeyi başarabilmesi, başarısını kanıtlar nitelikte.

Topluluk olarak şirket gezimize katılan üyelerimiz haricinde diğer arkadaşlarımızın tutumları gayet samimiydi. Gezi süresinde ekip olarak birçok konuda fikir alışverişinde bulunduk.

Bizler için oldukça verimli geçen bir geziyi daha başarılı bir şekilde geride bırakmanın haklı gururunu tüm ekip olarak yaşıyoruz.

Bu yazıyı oluştururken benimle fikirlerini paylaşarak katkı sağlayan değerli ekip arkadaşlarım Ferhat Güzeltaş, Onur Can Erol ve Lizge Kulaç’a teşekkür ederim.

Başka bir şirket gezisi değerlendirmesinde görüşmek üzere.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın