İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arkas Lojistik Şirket Gezisi Notlarım

 

18.02.2019 tarihinde  İşletme ve Ekonomi Topluluğu olarak Arkas Lojistik’e gerçekleştirdiğimiz şirket gezisi hakkında görüşlerim.

Yakın zamanlarda İşletme ve Ekonomi Topluluğu olarak, Uluslararası Ticaret ve Lojistik öğrencileri ile birlikte birçok lojistik öğrencisinin hayallerini süsleyen ve ülkemizde yaptığı işler ile adından sıkça söz ettiren, ülkemizin lojistik alanında güzide markalarından olan Arkas Lojistik AŞ’ye şirket gezisi düzenledik.

Şirket gezimiz birçok lojistik öğrencisini etkilediği kadar birçok farklı lisans bölümü okuyan arkadaşlarımıza da etkilediğini düşünmekteyim. Şirket çalışanlarının güzel ve başarılı sunumu lojistiğin: Ürünü sadece A noktasından B noktasına taşınmasından ibaret olmadığını, bu işi yaparken birçok teknik ve uyulması gereken kriterin olduğu konusunda bilgi sahibi olmamızı sağladı.

 

 

Arkas Lojistik A.Ş.’nin benim adıma özel kılan birçok noktası oldu. Bunlardan birkaçı da şirketin üst yönetiminin, başta Genel Müdür Onur Göçmez olmak üzere her bir yöneticinin seminer salonunda bulunup bizlere gösterdiği ilgi ve değer karşısında beni alışılmışın dışında ki şirket gezilerinin çok daha ötesine götürdü.

Bizlere kişisel gelişimimiz ve motivasyonumuz açısından tavsiyelerde bulunması sohbetimizi daha bir anlam ve önem kattı.

 

 

Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez’in tavsiyeleri:
  1. Dünyayı anlamak istiyorsanız İngilizce öğrenin.
  2. Gelecekte herhangi bir şirkette çalışacaksanız Excel öğrenmenizi tavsiye ederim.
  3. Okurken ya da yaz tatillerinde kesinlikle bir işte çalışın ki sosyal iletişiminiz güçlensin.
  4. Sorumluk sahibi, disiplinli, meraklı ve sabırlı olursanız yönetici olursunuz. Şimdiki gençler çok sabırsız hemen yönetici olmak istiyorlar!
  5. Hayatta ve iş yaşamında güvenilirliğin ve bağlılığın önemli olduğunu vurguladı.
  6. Acele etmeyenin, her şey bir anda olmaz siz kendinizi yetiştirin.

 Konuşma sırasında beni etkileyen noktalardan biride kendisinin İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu olması ve şirkete telesekreter olarak işe başlayarak şimdi genel müdürlük  pozisyonunda görev yapıyor olması.

Bu durum ben dâhil bütün İ.İ.B.F mezunlarının iş konusundaki ümitsizlik şiddetini azaltacak bir örnek olduğunu düşünmekteyim.

Son olarak bizlerle aktarmış olduğu güzel bir sözü sizlerle paylaşarak yazımı noktalamak istiyorum.

“Bu hayatta kimse sana bir şey vermez, sen gidip alacaksın!”    Onur Göçmez

Eğer konu hakkında görüşleriniz varsa lütfen yorum olarak eklemeyi unutmayınız.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın