İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşte Sizlere Doğu Ekspresi Bileti

Meşhur Doğu Ekspresi Nedir?

Ankara Gar ile Kars Gar arasında devam eden yaklaşık 25 saat süren 81 yıldan beri ülkemizde hizmet vermekte olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları trenidir.

Peki Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Bulunur?

Öncelikle en sağlıklısı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları uygulamasını indirmeniz olacaktır. Telefonlarınızdan giriş yapabileceğiniz TCDD Mebbis linkini bırakıyorum.

https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/view/eybis/tnmGenel/tcddWebContent.jsf

Daha sonrasında seyahat tarihinizi belirlemelisiniz. Unutmayın ki yoğunluktan ötürü istediğiniz tarihe bilet bulamama durumunuz çok yüksek. O yüzden seyahat tarihinizin esnek olmasını tavsiye ederim.

Uygulamaya giriş yapınız.

İPUCU: Sizin ile beraber seyahat edecek olan kişilerin isim-soyisim-TC kimlik numarası-doğum tarihleri(gün/ay/yıl)-cep telefonu numaralarını not alıp, uygulama da ise kayıtlı kişilerim olarak eklemeniz sizlere vakit kazandıracak ve işleminizin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bilgilerinize sevgili okurum.

2+1 Pulman Nedir?

Biletleme işlemi esnasında göreceğiniz 2+1 pulmanlar bildiğimiz standart koltuklu seyahat imkanı veren biletlerdir.

Örtülü Kuşet Nedir?

Örtülü kuşet ise bir kompartıman içerisinde ranzalı sistemli yapılmış 4 kişilik yataklı odalardır. Bu oda da sizler uygun oda sıcaklığınızı ayarlaya bilmektesiniz. Trene biniş yaptıktan sonra görevliler tarafından her yatağa temiz yastık ve çarşaf verilmektedir. Odanızda bir de küçük masanız mevcuttur.

Yataklı Vagon Nedir?

Yataklı vagon sadece Turistik Doğu Ekspresi Treni için geçerli olup 2 yataklı odalardır. Bu odalarda örtülü kuşetten farklı olarak el yıkamak için küçük bir lavabo ve örtülü kuşete oranla daha büyük bir yemek masası bulunmaktadır.

Biletleme İşlemi

İçinde bulunduğunuz tarihten itibaren önümüzdeki 1 aylık biletlerin satışa çıktığını göreceksiniz. Bu sebepten ötürü en geç 1 ay sonrası için bilet satın alabilirsiniz.

ASLINDA PEK BİLİNMEYEN DOĞRU*

Çoğu yerde biletler ile ilgili yayılan bir bilgi karmaşası vardır.  İşte tespitlerim.

Yaklaşık 2 ay kadar düzenli bilet araştırması yaptım. Araştırmalarıma göre biletler sabahın ilk saatlerinde satışa çıkmaktadır. O yüzden çoğunlukla mesai saatlerinin ilk dakikalarında boş koltuklara rastladım. Belki de bilet iade işlemlerine denk gelmiş olabilirim ama bunun yararlı bir yöntem olduğunu vurgulayarak sizlere iletiyorum sevgili okurum 🙂

Güzergah Bilgileri

*Kalkış Yeri: Ankara Gar    Kalkış Saati: 17:55    –     Varış Yeri: Kars Gar             Varış Saati:18:55

*Kalkış Yeri: Kars Gar          Kalkış Saati:08:00     –     Varış Yeri: Ankara Gar       Varış Saati:08:26

HATIRLATMA: Yolculuğunuz esnasında gelişebilecek olağandışı hava koşulları yada teknik bir problemi göz önünde bulundurarak varış saatinizde aksama olabileceğini unutmayınız. Ben Kars Gar için belirlenen tahmini varış saatinden yaklaşık 2 saat sonra vardım. Sebebi hava koşulları. Şimdiden bildiriyorum sevgili okur, seyahatiniz boyunca karşılaşacağınız efsane ötesi manzaralar yolculuğunuz keşke hiç bitmesiydi dedirttirecek. 🙂

Güncel Bilet Fiyatları

2+1 Pulman: Tam 58 TL – Öğrenci 49.5 TL

Örtülü Kuşet: Tam 78 TL – Öğrenci 69.5 TL

Yataklı Vagon: Tam 226 TL – Öğrenci 217.5 TL

YA SONRA?

Artık bilet tarihinizde garda olma vakti. Çok eğlenceli, uzun ve fazla rahat geçecek bir yolculuğa çıkacaksın sevgili okur. Muhteşem anılar, güzel dostluklar ve harika bir deneyim seni beklemektedir. Yanına alman gereken tek şey pijamalarınnnn 🙂

Yemekli Vagon sayesinde asla aç kalmayacaksın.  Fiyatlar öyle çok uçuk kaçık değil. Stabil. Eğer çok seçici değil isen de yemekleri beğenebileceğini sana garanti ediyorum.

NOT: Sana bunu bir boğa burcu kadını söylüyor. Bence dikkate alabilirsin 🙂

PEKİ BİLETİNİ İADE ETMEK İSTERSEN?

Herhangi bir aksilikten ötürü seyahatini gerçekleştiremeyeceksen sakın korkma çünkü paran yanmıyor. Hareket saatine 15 dakika kala gişelerden, 30 dakika kala da diğer satış kanallarından iade, değişiklik veya açık bilete çevirebilirsin sevgili okurum.

Tek yapman gereken müşteri hizmetleri veya siteden PNR numarası ve soyadın ile talimatlara uyarak işlemini gerçekleştirmek olacaktır.

Bu güzel yazıma kısa bir şiir ile son verip kendinize güzel bakmanız dileğim ile…

Yollarda Buluşalım.

Sevgi & Saygılarımla.

ŞURA ŞEN.

‘’Kendime Not;

Çok okuman gerek kızım.

Çok gezmen,

Bolca kahkahaya yer açman gerek.

Çok dinlemen, çok izlemen

Kendini bilmen gerek.

Oldukça da yaz lütfen, vakit buldukça dök satırlara.

Büyümen gerek kızım, vaktini kusursuz değerlendirip dolu dolu büyümen gerek.’’

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın