İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Hello World!”

“Bir insan için küçük, insanlık için büyük bir adım.”

ABD, sayısız insansız deneme sonrasında Ay’a ilk defa insan indirmeyi başardığı 1969 yılında Ay yüzeyine ilk ayak basan Neil Armstrong’un meşhur sözleri.

Kendimi Neil Armstrong’un yerine koyarak o anı zihnimde canlandırmaya çalışırken bariz şekilde kendimde heyecana bağlı değişiklikler gözlemliyorum.

Sanırım yıllar önce bir avuç insan olarak yola çıktığımız bir üniversite macerası olan İşletme ve Ekonomi Topluluğu serüvenimizin bizi bugünlere sürükleyeceğini o günlerde tahmin etmemiştim.

Meşhur söze gelecek olursak, topluluğu kurmamızın bizler için oldukça küçük, ama yarattığı etki açısından oldukça büyük bir adım olduğunu zamanla daha iyi anlıyor gibiyim.

Topluluğun kuruluş hikâyesini, binlerce insanın hayatlarına nasıl dokunduğumuzu, sıradan öğrencilik hayatının içinden nasıl çıktığımızı, harikalar ortaya çıkartarak nasıl unutulmaz anılar biriktirdiğimizi, oluşturduğumuz kültürümüzü ve aslında topluluğun en değerli katkılarından olan fakat farkına sonradan vardığımız vizyonumuza olan etkisini uzunca bir yazıda paylaşacağım.

Çocukken ilk gördüğümde aşık olduğum bilgisayar sayesinde,  programlama ile tanıştıktan sonra çalıştırdığım ilk kod parçası olan geleneksel hale gelmiş “Hello World!” mottosuyla  blogumuzun ilk yazısını paylaşmak istiyorum.

Hello World!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın