İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Blog Macerası!

 Yeni bir maceraya doğru yelken açtık.

Değerlerimizin olması, insanlara bir şeyler katabilmek ve onlardan bir şeyler alabilmek. Bu kavramlar benim için çok önemli. Belki çok önceleri sadece kendime bir şeyler katabilmek, kendimi geliştirmek, kendim diye bencilce girdiğim bu yolda bulunduğum topluluk sayesinde hiç de öyle olmadığını anladım.

İşletme ve Ekonomi Topluluğu’na katıldığımdan bu yana ekip olarak gerek birbirimizden gerek hayata dair yeni şeyler öğrenme şansım oldu.

Mesela, ortak amaçlar için yapılan kişisel fedakârlıklar. Günümüzde kişisel gelişimin yani; bireyin kendisine yeni nitelikler kazandırmasının ne kadar önemli olduğu aşikâr. Biz bir yandan ekip olarak harika işler ortaya çıkartmak için çalışırken bir yandan da yeni yetenek ve nitelikler kazanmak için adına MecX dediğimiz beyin fırtınası toplantılarında belirlediğimiz konularda fikir alışverişi yapıyoruz. Aynızamanda teoride olarak işlediğimiz konuları daha iyi kavramak adına sektör uzmanları ile vaka çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Topluluk olarak kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen herkes için bir çalışmamız var aslına bakarsanız. Fakat her şey istemekle başlıyor. Sonra ise süreklilik oldukça önemli bir faktör başarı için.

Zamanla şunu fark ettim. Giderek topluluğu daha çok sahiplenmeye başlamıştım. Bilişim ve Medya direktörü olarak birimim ile ilgili gerekli çalışmaları yapmama rağmen neyi nasıl farklı yapabilirim diye kendimi düşünmekten alıkoyamıyordum.

Üretmenin gücüne inanan bir insan olarak neler yapabiliriz diye arkadaşlarımla düşünerek planlar yaparken “MECLOG” ortaya çıktı. Değerlerimiz gereği üretilen her düşünceyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışarak daima en iyisi olma yolunda emek harcarız. Bu blog deneyimlerimizi, düşüncelerimizi, araştırmalarımızı yazıya dökeceğimiz çok amaçlı bir platform haline getirmek öncelikli hedefimiz.

Ekip olarak MECLOG’u hayata geçirmek için fazlaca çaba harcadık ve harcamaya devam edeceğiz.

Doğru bilgi üretmek ve paylaşmak dileğiyle…

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın